Vzdělávejte se, porostete!

 

Svět, v němž žijeme, je rychlý a čas se před nikým nezastaví.

Je velmi časté, že pro získání vysněné pozice vyvinete obrovské úsilí a po úspěšném přijetí máte tendenci polevit a tak trochu usnout na vavřínech. Když začínáte v nové práci, potřebujete čas, abyste se rozkoukali, seznámili se s kolegy a zvykli si na firemní postupy a hlavně abyste přišli na to, co se od vás očekává ve vaší roli. Ale co potom? Seberozvoj je pro nás všechny důležitý ve všech sférách života a i na pracovišti je pro něj prostor. Pokud však chcete opravdu rychle nastartovat svou kariéru, je opravdu důležité pokračovat ve vzdělávání.

Zde je několik důvodů, proč se vyplatí na sobě stále pracovat.

Studovat souběžně se zaměstnáním nebo dokonce ve vlastním osobním volnu ve chvíli, kdy jste nezaměstnaní – to ukazuje na skutečné nasazení a úsilí, což jsou pro zaměstnavatele neocenitelné hodnoty. Představte si, že jste manažerem a jeden z vašich zaměstnanců sám od sebe studuje, aby zlepšil své dovednosti. To nakonec povede samozřejmě ke zlepšení jeho úrovně a pomůže v celku k rozvoji podnikání firmy. Kdo by nebyl ohromen?

Specializujte se na své dovednosti 

Kvalifikace získané od základní školy až po univerzitu jsou jistě základem vašeho životopisu. Ale jak všichni víme, na trhu práce obstojí jen konkurenceschopní, takže získání specializací, které jsou přímo zaměřené pro vaší práci, vám opravdu pomůže vyniknout.

Rozšiřte své obzory

Během studia se setkáte s dalšími praktikujícími nebo budoucími asistenty. Všichni budou plní různých nápadů, inspirace a odlišných zkušeností. A zkušenosti vašich lektorů budou rozhodně k nezaplacení! Tato forma vytváření sítí kontaktů může být opravdu velmi prospěšná, přinášející nové pohledy na každodenní úkoly. Může vás navést na správnou cestu ke kariérnímu postupu a k novým příležitostem. Diskuse s ostatními vám poskytnou nové podněty a rozvinou vaše nápady i ambice.

Zlepšete pracovní výkon 

Existuje rychlejší způsob, jak vytvořit reporty? Mohli byste být strukturovanější při organizaci obchodních jednání? Využíváte efektivně klíčové funkce vašich IT programů? Všechny dovednosti, které se naučíte, mohou být při studiu přímo aplikovány na pracovišti. Vylepšíte své dovednosti, jako je time management, organizační schopnosti a zvýšíte celkovou efektivitu ve vaší funkci.  

Posuňte se o stupeň výš 

Pokud se chcete posunout ve své kariéře, musíte pokračovat v práci na budování vašeho životopisu. Můžete mít zkušenosti, ale až certifikace těchto dovedností přidá tu správnou váhu. Existuje také mnoho různých úrovní, na kterých můžete studovat, takže bez ohledu na to, zda právě začínáte nebo jste v téhle „roli“ léta, vždy to bude pro vás ta správná volba, která vám pomůže nastartovat vaši kariéru vpřed. Když pomineme všechny výše zmíněné body je velkým benefitem hlavně to, že budete sami ze sebe mít opravdu skvělý pocit. Pocit hrdosti nad vašimi úspěchy vám pomůže vybudovat pevné sebevědomí – a to oprávněně. Sladit seberozvoj a vzdělávání s pracovním a osobním životem nebude snadné, ale výsledky budou stát za to!

Autor: Simon Scaysbrook je vzdělávací manažer pro Lewis Secretarial College s více než 30 lety zkušeností v oblasti rozvoje zejména asistentek.

Zdroj: ZDE

Volný překlad: Zita Hájková