Kurz Nenahraditelná asistentka 25. 04. 2024

NA CO SE NEJČASTĚJI PTÁTE

Pokud nenajdete odpověď na svou otázku, tak mi napište.

Co tě přivedlo k tomu založit Šéfův svět?

Končila jsem v práci, v zaměstnání, které mě neuspokojovalo a věděla jsem, že moje místo je někde jinde. Měla jsem hlavu plnou snů a plánů, ale neměla jsem odvahu rovnou jít
a zakládat firmu. Náhoda tomu chtěla a začala jsem spolupracovat s lidmi, kteří podnikali v oblasti, ve které jsem se chtěla realizovat. Už po několika měsících jsem si uvědomila, že moje obavy jsou zbytečné. Že dokážu věci rozvíjet a vymýšlet sama zcela konkrétně. A proto vzniká Šéfův svět (7. srpna 2016).

Co pro tebe znamená důvěra?

Důvěra pro mě znamená, věřit sama v sebe. Věřit ve svoje schopnosti a dovednosti. Znamená to pro mě, že já důvěřuji ostatním a ostatní důvěřují mně. Že jsme všichni k sobě opravdu upřímní a nelžeme si. Znamená to pro mě, že to co dělám, dělám srdcem a myslím to vážně.

Co považuješ za svůj největší profesní úspěch?

Za svůj velký úspěch považuji vychování mé tehdejší asistentky Lucky v bývalém zaměstnání. Přišla za námi jako nepopsaný list, čerstvě po škole, což mě bavilo, že si ji mohu vychovat k obrazu svému. Lucka byla dokonce tak učenlivá
a chtivá, že pracovala přesčasy a o víkendech, stejně jako já. Jsem na ni do teď nesmírně pyšná a jak ráda s nadsázkou říkám, je mým mistrovským dílem.

Jsi certifikovaný kouč. Jak jde dohromady koučink a práce asistentky?

Jde to dohromady velmi dobře. Perfektní propojení,
ve smyslu, že umím najít smysl její pozice, to kam se chce posouvat, jak chce růst. Koučink je výborný nástroj, jak
s asistentkami pracovat. Často se ve firmách na asistentky zapomíná, všechna školení a osobní rozvoj je většinou cílen na vyšší management. A to mě baví, takto se úzce profilovat
a pomáhat jedněm z nejdůležitějších osob ve firmě.

Na čí straně stojíš?

Miluju na jednáních větu od šéfa typu: "Chvilku jsem nevěděl, na čí straně stojíte." Dost často se to děje, když mají šéfové pocit, že bojuji až moc za plat asistentky. Ale přece, každá mince má 2 strany. Kdyby asistentky věděly, že u mě nejsou kvalitní firmy a šéfové/šéfky, nebyly by u mě v databázi. To samé, když šéfové budou mít pocit, že ženy (a ze 4 % i muži)
z mé databáze, nejsou vhodné uchazečky, už mě nebudou oslovovat. Takže rovnováha být musí, můj klient je šéf/šéfka, ale asistentek se budu vždy zastávat a hájit je.

Soutěž Asistent/ka roku - co, proč, jak?

AR vznikla 12. února 2017. Nechtěla jsem už být sám voják
v poli a chtěla jsem šířit myšlenku, že asistentka je prestižní pozice rychlostí větru. Chtěla jsem a chci, aby přemýšlení
nad touto pozicí začalo být v nuancích - asistentka je partner. Partner šéfa, který ví stejně jako on sám. Takže vznikla soutěž, která tuto myšlenku šíří a která jí žije. Každý rok v září a v říjnu jsou registrace do soutěže, listopad - leden se soutěží, únor se vyhlašuje. Výhry jsou primárně o osobním rozvoji, ale najde se tam dovolená, oblečení na míru, elektronika. Je to moje srdcovka. A dělám na soutěži s báječným týmem lidí.

Konference Svět asistentky - třetí projekt?

Další projekt pod záštitou HR agentury Šéfův svět vznikl úplnou náhodou. Zavolala mi Zdenka Vostrovská, majitelka vzdělávací agentury 1. VOX a.s., jestli bychom spolu nezaložily akci pro asistentky. Líbila se mi představa, že budeme tandem a nebudu už na všechno sama.
Co má konference přinést asistentkám? Vzdělání a nové zkušenosti. Na asistentky se ve firmách někdy zapomíná. Šéfové a šéfky jejich dobře odváděnou práci totiž často berou jako samozřejmost a raději tak rozvíjejí ostatní členy týmu.
A to chci změnit. Současně, asistentská pozice je pozice,
ze které se roste. A naše konference má témata, která jí
v růstu pomohou. První ročník jsme zaměřily hlavně
na komunikační dovednosti, týmovou spolupráci, vlastní asertivitu a práci s jednoduchým grafickým programem.

Druhý ročník 8. října 2020 bude na téma:
Zdravě v práci i v životě - zdravá asertivita, psychosomatika
a kde se usazuje stres, zdravá záda, co jíst, jaké vitamíny brát a proč ...

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů