NA CO SE NEJČASTĚJI PTÁTE

Zde najdete nejčastější otázky.
Pokud však nenajdete odpověď na svou otázku, tak mi napište.

Co tě přivedlo k tomu založit Šéfův svět?

Končila jsem v práci, v zaměstnání, které mě neuspokojovalo a věděla jsem, že moje místo je někde jinde. Měla jsem hlavu plnou snů a plánů, ale neměla jsem odvahu rovnou jít a zakládat firmu. Náhoda tomu chtěla a začala jsem spolupracovat s lidmi, kteří podnikali v oblasti, ve které jsem se chtěla realizovat. Už po několika měsících jsem si uvědomila, že moje obavy jsou zbytečné. Že dokážu věci rozvíjet a vymýšlet sama zcela konkrétně. A proto vzniká Šéfův svět (7.8.2016).

Co pro tebe znamená důvěra?

Důvěra pro mě znamená, věřit sama v sebe. Věřit ve svoje schopnosti a dovednosti. Znamená to pro mě, že já důvěřuji ostatním a ostatní důvěřují mně. Že jsme všichni k sobě opravdu upřímní a nelžeme si. Znamená to pro mě, že to co dělám, dělám srdcem a myslím to vážně.

Co považuješ za svůj největší profesní úspěch?

Za svůj velký úspěch považuji vychování mé tehdejší asistentky Lucky v bývalém zaměstnání. Přišla za námi jako nepopsaný list, čerstvě po škole, což mě bavilo, že si ji mohu vychovat k obrazu svému. Lucka byla dokonce tak učenlivá a chtivá, že pracovala přesčasy a o víkendech, stejně jako já. Jsem na ni do teď neskonale pyšná a jak ráda s nadsázkou říkám, je mým mistrovským dílem.

Jsi certifikovaný kouč. Jak jde dohromady koučink a práce asistentky?

Jde to dohromady velmi dobře. Perfektní propojení, ve smyslu, že umím najít smysl její pozice, to kam se chce posouvat, jak chce růst. Koučink je výborný nástroj, jak s asistentkami pracovat. Často se ve firmách na asistentky zapomíná, všechna školení a osobní rozvoj je většinou cílen na vyšší management. A to mě baví, takto se úzce profilovat a pomáhat jedněm z nejdůležitějších osob ve firmě.

Na čí straně stojíš?

Miluju na jednáních větu od šéfa typu: "Chvilku jsem nevěděl, na čí straně stojíte." Dost často se to děje, když mají šéfové pocit, že bojuji až moc za plat asistentky. Ale přece, každá mince má 2 strany. Kdyby asistentky věděly, že u mě nejsou kvalitní firmy a šéfové/šéfky, nebyly by u mě v databázi. To samé, když šéfové budou mít pocit, že ženy (a ze 4% i muži) z mé databáze, nejsou vhodné uchazečky, už mě nebudou oslovovat. Takže rovnováha být musí, můj klient je šéf/šéfka, ale asistentek se budu vždy zastávat a hájit je.

Soutěž Asistent/ka roku - co, proč, jak?

AR vznikla 12.2.2017. Nechtěla jsem už být sám voják v poli a chtěla jsem šířit myšlenku, že asistentka je prestižní pozice rychlostí větru. Chtěla jsem a chci, aby přemýšlení nad touto pozicí začalo být v nuancích - asistentka je partner. Partner šéfa, který ví stejně jako on sám. Takže vznikla soutěž, která tuto myšlenku šíří a která jí žije. Každý rok v září a v říjnu jsou registrace do soutěže, listopad - leden se soutěží, únor se vyhlašuje. Výhry jsou primárně o osobním rozvoji, ale najde se tam dovolená, oblečení na míru, elektronika nebo třeba auto :) Je to moje srdcovka. A dělám na soutěži s báječným týmem lidí.

Rozhovor pro BYZMAG

Rozhovor pro Diary of the winners

Rozhovor pro ŽENY sro

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.