Kurz Nenahraditelná asistentka 25. 04. 2024

Důvěra, jediná věc, která dokáže změnit vše

Minulost

Minulost je velká škola života a chyby dělané v minulosti bývají největšími ponaučeními.
Před časem jsem měla tou dobou nejlepší práci svého života. Ráno jsem vstávala s radostí a těšením se, co mi nový den v práci přinese. Nebyla to vždy procházka růžovou zahradou, ale o to to byla větší výzva a pro mě obrovský osobní rozvoj.

Najednou ale začalo období, kdy zazvonil budík, já ho posunovala o dalších 10minut a vstávat se mi vůbec nechtělo. Šla jsem do práce jen proto, že mi poskytovala jistotu, že budu mít na jídlo a na nájem. Byla jsem v práci pomalejší a nebavila mě. A bylo mi jasné, že jak já nebavím sebe, nebavím ani ostatní. Začala jsem dělat chyby a dokonce přišly na řadu i výmluvy. Když už jsem cítila, že tenhle můj stav přenáším i na moji asistentku a pravou ruku, raději jsem více pracovala z domova. Toto období předstírané radosti a více a více se kumulující nechutě bylo těžké.

Důvěra

Začala jsem přemýšlet, co se to děje, kde se změnila ta radost, a úsměv nahradil neutrální výraz.
A pak jsem si to uvědomila. Že se něco změnilo, něco co se hledá a spojuje znovu těžko, něco co nás odpojilo… byla to důvěra, co najednou zmizela mezi námi… já jsem přestala věřit, že to co dělám, je to, co jsem vždycky chtěla dělat a přestala jsem si věřit v tom, že svoji práci dělám skutečně dobře a na 100%. A budu upřímná, poznala jsem, že mi už není důvěřováno tolik, jako celou tu dobu bylo.

Důvěra je pro mě hodně silný motiv, taky to určitě důvěrně znáte, že dobře je vám s těmi, kdo jsou vám blízcí, koho znáte, komu důvěřujete, to se pak víc otevřete a jste schopni obrovských věcí. Až by se dalo říct výkonů, a to je přece ono to chceme i v práci, v kolektivu atd..

Ale každá mince má dvě strany, když si chcete vybudovat důvěru, musíte začít u sebe. A být ve vlastních očích, ale i očích ostatních hoden důvěry, stojí úsilí. Ale abyste nebyli jen osamocený voják v poli, i ostatní se musejí chovat tak, aby důvěru vzbuzovali.

Sebedůvěra

Pracuji od té doby na své sebedůvěře a chovám se tak, abych důvěru vzbuzovala a budovala ji. Obklopuji se lidmi, kteří věří v to, v co věřím já. Hledám možnosti, jak okamžitě uplatňovat poznatky získané studiem důvěry a hlavně, jak s nimi seznamovat další lidi. Výsledky jsou ohromující. Důvěra se promítá do našich vztahů, komunikace, práce, podnikatelských aktivit – do všeho co děláme. Pokud ji rozvíjíme a posilujeme, představuje potenciál úspěchu a prosperity, jaký nemá sobě rovna.

Kristýna

Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a v roce 2024 vznikl další její projekt Marketingový svět, agentura 10 freelancerů, kteří umějí dýchat za vaše firmy.