Kurz Nenahraditelná asistentka 25. 04. 2024

O MNĚ

PROČ ŠÉFŮV SVĚT

Mám ráda upřímnost, férovost a slovo MY. Dnešní svět je o kooperaci a spolupráci a všichni bychom si mohli být vzájemně užiteční.

Jsem odborník na oblast asistentek a operativy celkově. Zažila jsem pracovní posun z osobní asistentky na Operations managerku, kde jsem měla příležitost si asistentku vychovat. Jsem
na ní dodnes pyšná a chci tento přístup, své nejlepší postupy a nastavení komunikace,
která vede k výsledkům, předávat dál vám a vaší asistentce.

A proto v roce 2016 vznikl projekt Šéfův svět. Je to Svět plný odborníků, usnadňujících vám vaši práci, uvolňující vám ruce a vaše kapacity na věci, ve kterých jste nezastupitelní. Svět, kde záleží
na tom, abyste měli radost jak z práce, tak ze života. Jsem v tuto chvíli první článek z odborníků
a těším se, jak Svět bude růst (7. srpna 2016).

MŮJ PŘÍBĚH

Od dětství jsem chtěla být letuškou. Představovala jsem si, jak pečuji o cestující a zároveň procestuji celý svět. Babička pracovala na letišti, takže jsem za ní chodila a s každým vzlétajícím letadlem jsem snila. Když jsem se pak měla rozhodovat, co studovat, bylo to jasné, šla jsem studovat hotelovou školu, kde se vyučovaly tři světové jazyky a kde jsem se dokonce začala učit i znakovou řeč, abych dokázala pomoci opravdu všem a ve všech situacích. Malovala jsem si to, jak jdu na cestě za letuškou, ale jedna věc mi nedošla. Dělá se mi od mala špatně v dopravních prostředcích. Bohužel to s věkem neodeznívalo a mně se tak můj sen zbortil jako domeček z karet a já se musela držet při zemi. Doslova.

Začala jsem pracovat jako servírka a vlastně jsem byla taková pozemní letuška a vypracovala jsem se až na provozní restaurace. Po nějaké době mi ale přišlo, že nějak není kam dále růst a že bych chtěla víc.

Naivně jsem se domnívala, že když jsem se vypracovala až na provozní hotelu a vystudovala jsem a odpromovala z personalistiky, tak na mě čekají s otevřenou náručí v administrativě a v HR, ale nebylo to tak.

Takže jsem musela zpátky na zem. Znovu. Začít pěkně od píky, jít s platem o polovinu dolů a pracovat jako asistentka. Viděla jsem v té práci smysl a z asistentky jsem se vypracovala na Office managerku a poté na Operations managerku, kdy jsem se podílela dokonce na řízení firmy a najednou i já měla svoji asistentku!

V roli Operations managerky jsem si uvědomila, že vytvářím své lepší já a že umím vzdělávat druhé, protože v operativě
a v asistentských pozicích mě nic nepřekvapí, vím přesně, kde jsou priority, jak být samostatná a proaktivní, jak nést zodpovědnost za to, co dělám a jak budovat vztahy založené na důvěře. Na svou tehdejší asistentku jsem dodnes nesmírně pyšná.

Po nějaké době jsem chtěla začít podnikat, ale nějak jsme si říkala, že by to chtělo parťáka. Vždycky jsem chtěla pracovat
v tandemu. Náhoda tomu chtěla a já se propojila s projektem pro asistentky. Byl to pro mě doslova dream job, plnila jsem si sen, předávala jsem vše, co umím. Pracovala jsem dnem i nocí v domnění, že budu budoucí partner této nově vznikající společnosti. Jenže parťačka měla jiný názor. Znovu jsem cítila, jak padám zase na zem. Ale co můžete udělat, když padáte na zem. Zase se
od země odrazit a já už to znala. Věděla jsem, že už jsem dost silná a že to dám!

A tak děkuji bohu za tento střet s realitou, který jsem potřebovala. Potřebovala jsem nastartovat pořádně motory a začít makat konečně sama na svém. A najednou jsem si uvědomila, že znovu létám, měla jsem a mám hlavu v oblacích ze všech těch nápadů
a věcí, které můžu předat. Takže vlastně já jsem letuškou - tou co ukazuje, co se má udělat, když je letadlo v nebezpečí, tou co dokáže posloužit, ale i pomoci a přijít s dobrým nápadem a řešením, když je třeba. Ta letuška ve mně pořád je a dneska už můžu říci, že už v tom zase lítám 🙂 tak jako v tom lítáte, když jste zamilovaní. Znáte ten pocit. Létám kolem šéfovy zeměkoule. Šéfův svět je mým světem!

KRISTÝNA V ROLI HEADHUNTERKY

Licence pracovni urad

Přiznám se k jedné věci a to je, že miluji sbírání certifikátů, licencí a všeho, co potvrzuje to, že svoje vzdělání a praxi mohu nějak zužitkovat.

To se stalo i s náborem zaměstnanců.

V lednu, roku 2017 mi byla udělena licence Úřadem práce ČR – povolení
ke zprostředkování zaměstnání.

Zároveň mám ráda, když člověk dělá to, čemu rozumí a já rozumím asistentkám. Proto jsem headhunterka zaměřená pouze na Administrativu, což ze mě činí experta v náboru asistentek.

Mám svou databázi slečen a dam ze Světa asistentky, což činí nábor rychlejší
a kvalitnější. Znám sny holek ze svého Světa asistentky a pomáhám jim najít jejich dream job.

KRISTÝNA V ROLI KOUČKY

Kouč je u nás sprosté slovo. A já se vůbec nedivím. Takzvaných koučů bez certifikace jsou u nás na tisíce. Pojďme slovo Kouč přejmenovat na dreamcatcher (lapač snů) nebo changemaker (dělač změn). Zní to jinak? 🙂

Od roku 2014 mám certifikaci Kouče: Brain Based Coach Certificate od NeuroLeadershipu. Pomáhám klientům dosahovat trvalých pozitivních změn, lapnout sny, jít vytrvale k cíli.

V jaké oblasti jsem zatím například pomohla? Oblast práce, oblast soukromých vztahů, oblast sportu, oblast studia VŠ...

Klient zná svůj život nejlépe. On určuje, o čem bude koučink, kouč zajišťuje a drží proces. A proces v NeuroLeadershipu učí ze všech koučovacích škol nejlépe.

KOUČOVÁNÍ TÝMU

Je skvělé pracovat v týmu snů nebo v perfektním tandemu. Sama jsem to zažila a „pinkací zeď“, kdy nápady létají vzduchem zbožňuji. Energie při týmovém koučování je nabíjející.

Týmy potřebují výsledky. Každý v něm musí znát smysl své práce, pozice ve firmě/projektu.
A všichni musí mít společný záměr, cíl a jasnou odpovědnost.

Týmový koučink je pro tohle všechno skvělým nástrojem.

KRISTÝNA V ROLI LEKTORKY

Poprvé jsem asistovala na kurzu v březnu roku 2015 a dodnes si pamatuji ten pocit, kdy na kurz přicházejí účastníci, jedni plni očekávání, jedni neočekávají nic a pak odcházejí se změněnými názory, životy a se spoustou nových kontaktů, na které se mohou spolehnout.

Rozhodla jsem se mít tento pocit častěji, udělala si certifikaci na Lektora dalšího vzdělávání
a v roce 2017 jsem otevřela vlastní kurzy „Perfektní šéf/ka“ a "Nenahraditelná asistentka".

KRISTÝNA V ROLI WEBMASTERKY A MARKETÉRKY

Můj příběh webmasterky začal v červenci 2019. David Kirš oslovil všechny majitele Mioweb webů, zda by nechtěli pomáhat dalším lidem s jejich online vizitkami.

Moje odpověď byla okamžitá. Jasně, že ano. Nesmírně ráda.

Tento web Šéfův svět stojí na Miowebu od roku 2016 a neměnila bych.
Webové stránky naší konference pro asistentky stojí na této platformě logicky také, neváhala jsem, ani nepátrala. Mioweb byl jasná volba 🙂

A tak jsem se stala certifikovanou webmasterkou Miowebu a Webu s úsměvem a pomáhám vám s vašimi weby.

S láskou a nadšením, protože vím, že to funguje.

Současně.

K firmě WEBU S ÚSMĚVEM patří i MARKETING S ÚSMĚVEM. Jsem součástí této velké rodiny, a dokážeme vám pomoci i s marketingem, PPC kampaní, FB kampaní, texty na web, SmartEmailingem, členskou sekcí a online kurzy ...
Vlastně na cokoliv si v online světě vzpomenete.

Neváhejte mi napsat. Jsme skupina 25 srdcařů a děláme svou práci nejen
s úsměvem, ale hlavně dobře.

MÁ VIZE

Chci změnit šéfům svět. To znamená také změnit svět asistentek, zvýšit jejich prestiž. 

Chci vytvořit asociaci Kristýna = asistentky
=
Šéfův svět, Asistent/ka roku, Svět asistentky

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů