Šablona pro Zhodnocení roku 2023 - Jaký jsem měl/a rok?

Studium na stará kolena – 3. díl

Poslední ročník. Počítám kredity jak zběsilá, aby mi to vyšlo a mohla jsem v červnu k absolutoriím. 46 kreditů, to dám. Navíc mě čekají opravdu zábavné předměty, skoro samý ateliér. Hodně praxe. Až později mi došlo, že budu psát, až se mi bude z klávesnice kouřit.
Poslední semestr třetího ročníku byl ve znamení koronoviru. Bylo zajímavý sledovat školní systém, jak si s tím poradí.

Ve škole jsem nejvíc za celou dobu

Září 2019. Dochází mi, že 46 kreditů nebude sranda. Musela jsem si zapsat 10 předmětů. Ty krásko. To je hodně. Zjišťuju, že jsem ve škole asi nejvíc za celou dobu. Tři dny v týdnu, z toho čtvrtky opravdu od 9 do 21 hodin. Ale chci mít klid na poslední semestr. Takže se hecnu.

Třeťák. Tentokrát chci představit i některé předměty. Je to nádhera.
Hlavně ateliéry: Evropa a svět, zahraniční publicistika. A Kultura v médiích, kulturní publicistika. Jedeme aktuální články a témata, a já si říkám, jaký budu mít přehled.

Předměty

Enviromentální ateliér. Taky máte někdy pocit, že by den potřeboval více hodin? Po tom, co jsem zjistila, co chci dobrovolně přečíst za knihy o enviro tématu, jsem vymýšlela, kdy na ně najdu čas. Po státnicích? 🙂
V Enviro ateliéru vznikl nový školní web, kam jsme psali, a já děkuji Jani Lavrenčíková Myšková za rozhovor.

Produkce. Součástí předmětu je mediální den. 5. prosince 2019 v 9 hodin jsme dostali téma, tým (kamera, produkce, režie) a vedoucího. Vedoucí mého týmu byl Vojta Nouzák, režisér Show Jana Krause a 7 pádů Honzy Dědka 🙂 Do 14 hodin musí být natočeno. Do 19 hodin sestříháno. A ve 20:00 vysíláme reportáže ve školní TV.
Byl to záhul a všichni jdeme domů o půlnoci. Plní skvělých zážitků.

Zkouška z produkce se mi líbila. Fiktivní pořádání koncertu. To se dělá rozpočet jedna báseň. Samozřejmě jsme koncert naplnili, partnery sehnali, vše bez problémů, haha.

Projekce a dialogy. Každý čtvrtek večer se díváme na film a pak ho rozebíráme. Nejen, že jsem si doplnila své mezery v ikonických filmech. Ale následná diskuze o filmech, záběrech, mě změnila. Respektive, dívám se teď na filmovou tvorbu trochu jinak. Jsem pořád lajk, ale ne už takový 🙂 Viděli jsme například:

  • Občan Kane
  • The Post – Akta Pentagon
  • Olympia od Leni Riefenstahlové
  • Truman Show

Ukončení předposledního semestru

V lednu 2020 slavíme poslední zkoušku s Iv v restauraci a jsme na nás pyšný.
Zkoušky byly napůl psací, napůl ústní. Z Evropy jsem si vytáhla téma Brexit například. Z Angličtiny globalizaci. Z Kultury jsme něco psali. V Projekci jsme psali o třech filmech. …
Do dalšího semestru jdu jen se dvěma předměty. Wow.

Poslední semestr a školní festival Všemi směry

Únor 2020. Poslední semestr. Dva předměty. Produkce a další ateliér. Já si zvolila školní festival Všemi směry. Který jsme měli pořádat v dubnu/květnu. Vymysleli jsme téma, logo, domluvili prostory a ehle. Stopka. Celosvětová pandemie a zákaz pořádání akcí. Festival zrušen.

Vlastně celá škola byla ochromená a muselo se vymyslet, co s tím. Plnili jsme úkoly online, psali sem tam nějaký online test. Já se takhle v březnu 2020 připravovala na test z Fondu české kinematografie.
Napadá mě k tomu pár myšlenek, ale … za měsíc jdu ke státnicím … tak si tu srdce vyleju, až budu vědět, že je mám, jo? 😉

Blížící se státnice

Proč jdu ke státnicím (absolutoriím) až v srpnu? Protože díky koronaviru jsem musela posunout event, ze kterého dělám absolventskou práci.
Moje absolventka souvisí s tím, co dělám – s Asistentkou roku. Ta měla vyhlášení nakonec až 27.6., a já mám tím pádem vše posunuté.

Sama si takhle zpětně říkám (je červenec 2020), jestli jsem neměla nějaký dvojče, který to studovalo se mnou. Kór po tom výpadku, kdy byly školy zavřené a já byla izolovaná doma. Uvědomila jsem si, jaký řád mi škola dávala. Je zajímavé naskočit znovu do učícího procesu. Nebudu lhát. Občas se fakt nechce. A já mám teď před sebou největší učení za celou dobu 🙂 už jen měsíc, a jdu ke státnicím.

Takže 17.-22.8. na mě, prosím vás, myslete 🙂
Pak napíšu ještě jeden dva díly blogu. Těším se na to, protože názor na školství jsem vždycky měla, a teď po živé zkušenosti z denního studia je o to zajímavější. Myslíte si, že by se studenti měli známkovat?

Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a od roku 2019 je součástí S ÚSMĚVEM s.r.o., který od ledna 2022 řídí jako Marketingová ředitelka. Vystudovala obor Hotelnictví a turismus a následně získala v roce 2006 bakalářský titul v oboru Podnikání a Administrativa na ČZU v Praze. V roce 2020 vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky. Má bohaté zkušenosti z oblasti hotelnictví a gastronomie a manažerského rozvoje. Působila jako Office manažerka ve společnostech zaměřených na oblasti financí a obchodu. V roce 2014 jsem nastoupila do společnosti NeuroLeadership Group (NLG) na pozici Operations manager, kde zodpovídala za Operativu (Back office, HR, marketing a obchod) a Finance. Prošla tehdy koučovacími kurzy společnosti NLG a aktivně koučuje. V roce 2016 odešla z NLG a založila si své podnikání. Její specializací jsou asistentky. Jejich nábor do společnosti a následné zaučení. A hromadné kurzy pro asistentky, jak být nenahraditelná. V Marketingu s úsměvem pomáhá klientům s online marketingem a rozjezdem podnikání. Věří, že v Obsahovém marketingu je obrovská síla. Má tým 10 odborníků, SEO specialistku, manažerku sociální sítí, Analytičku, Copywriterku, Webmastera atd., kteří dělají svou práci srdcem a umějí si nazout klientovi boty.