Šablona pro Zhodnocení roku 2023 - Jaký jsem měl/a rok?

Asistentka roku. Ukažte, že jste v této roli skvělá.

Kostým „superwoman“ si oblékáte každý pracovní den a vězte, že jste v tom dobrá. Hledáme asistentku/asistenta roku, které představíme na začátku příštího roku. Nemáte ji nebo jeho ve svém svém pracovním týmu?

Na stránkách časopisu Moderní řízení jsme od dubna sdíleli různá témata, kterých se dotýká profesionální život asistentek/asistentů.

Když se mě někdo zeptá na ideál asistentky, řeknu, že je to nadpozemská bytost, krásná, chytrá, co má ty a ty dovednosti a schopnosti, má vždycky čas a je pro šéfa pokladem. Právě takové se od srpna budeme snažit hledat a představit veřejnosti. Na stránkách časopisu Moderní řízení jsme od dubna sdíleli různá témata, kterých se dotýká profesionální život asistentek/asistentů. Řešili jsme například, jak si má vedoucí vychovat skvělou asistentku/asistenta. Popsali jsme jednotlivé fáze budování důvěry, vyjasnění vzájemných očekávání mezi šéfem a asistentkou/asistentem. A zdůraznili to, že ani když nováček ve firmě projde náročným výběrovým řízením, neznamená to, že je univerzálním robotem, který zvládá všechno stejně dobře. Pracovali jsme proto se zpětnou vazbou šéfa a tím, o co si musí ženy a muži v rolích asistentek a asistentů umět říci, pokud tápou v nových profesních vztazích. Častým jmenovatelem, který se všemi tématy prolínal, byl respekt. Vedli jsme k němu šéfy, ale i jejich pomocníky. Nabádali jsme – nešetřete poděkováním. A možná i proto vznikl nápad na soutěž, která má zviditelnit a ocenit pozici profesionální asistentky či asistenta.

Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a od roku 2019 je součástí S ÚSMĚVEM s.r.o., který od ledna 2022 řídí jako Marketingová ředitelka. Vystudovala obor Hotelnictví a turismus a následně získala v roce 2006 bakalářský titul v oboru Podnikání a Administrativa na ČZU v Praze. V roce 2020 vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky. Má bohaté zkušenosti z oblasti hotelnictví a gastronomie a manažerského rozvoje. Působila jako Office manažerka ve společnostech zaměřených na oblasti financí a obchodu. V roce 2014 jsem nastoupila do společnosti NeuroLeadership Group (NLG) na pozici Operations manager, kde zodpovídala za Operativu (Back office, HR, marketing a obchod) a Finance. Prošla tehdy koučovacími kurzy společnosti NLG a aktivně koučuje. V roce 2016 odešla z NLG a založila si své podnikání. Její specializací jsou asistentky. Jejich nábor do společnosti a následné zaučení. A hromadné kurzy pro asistentky, jak být nenahraditelná. V Marketingu s úsměvem pomáhá klientům s online marketingem a rozjezdem podnikání. Věří, že v Obsahovém marketingu je obrovská síla. Má tým 10 odborníků, SEO specialistku, manažerku sociální sítí, Analytičku, Copywriterku, Webmastera atd., kteří dělají svou práci srdcem a umějí si nazout klientovi boty.