Kurz Nenahraditelná asistentka 25. 04. 2024

Asistentka roku. Ukažte, že jste v této roli skvělá.

Kostým „superwoman“ si oblékáte každý pracovní den a vězte, že jste v tom dobrá. Hledáme asistentku/asistenta roku, které představíme na začátku příštího roku. Nemáte ji nebo jeho ve svém svém pracovním týmu?

Na stránkách časopisu Moderní řízení jsme od dubna sdíleli různá témata, kterých se dotýká profesionální život asistentek/asistentů.

Když se mě někdo zeptá na ideál asistentky, řeknu, že je to nadpozemská bytost, krásná, chytrá, co má ty a ty dovednosti a schopnosti, má vždycky čas a je pro šéfa pokladem. Právě takové se od srpna budeme snažit hledat a představit veřejnosti. Na stránkách časopisu Moderní řízení jsme od dubna sdíleli různá témata, kterých se dotýká profesionální život asistentek/asistentů. Řešili jsme například, jak si má vedoucí vychovat skvělou asistentku/asistenta. Popsali jsme jednotlivé fáze budování důvěry, vyjasnění vzájemných očekávání mezi šéfem a asistentkou/asistentem. A zdůraznili to, že ani když nováček ve firmě projde náročným výběrovým řízením, neznamená to, že je univerzálním robotem, který zvládá všechno stejně dobře. Pracovali jsme proto se zpětnou vazbou šéfa a tím, o co si musí ženy a muži v rolích asistentek a asistentů umět říci, pokud tápou v nových profesních vztazích. Častým jmenovatelem, který se všemi tématy prolínal, byl respekt. Vedli jsme k němu šéfy, ale i jejich pomocníky. Nabádali jsme – nešetřete poděkováním. A možná i proto vznikl nápad na soutěž, která má zviditelnit a ocenit pozici profesionální asistentky či asistenta.

Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a v roce 2024 vznikl další její projekt Marketingový svět, agentura 10 freelancerů, kteří umějí dýchat za vaše firmy.