Kurz Nenahraditelná asistentka 25. 04. 2024

Skvělá asistentka. Aktivní a samostatná

V minulém čísle jsme přinesli 1. díl seriálu Jak si vychovat skvělou asistentku. Psali jsme o důvěře a vyjasnění očekávání šéfa s jeho pravou rukou.

V tomto dílu řešíme, jak skvělé asistentky (ale i asistenti) mohou šéfům (šéfkám) usnadnit život.

Jak uspět? Když za šéfy děláte to, co nemusí dělat oni.

Nečekejte, až vám šéf zadá práci, a buďte proaktivní. To znamená, najděte si ji sama (sám). Reagujte dopředu, preventivně, ještě předtím, než za vámi šéf přijde. Buďte samostatná či samostatný! Jste povahou člověk, který si raději informaci najde sám, nebo se raději zeptáte, protože je to často pohodlnější a rychlejší?

Svojí asistentce jsem zakázala se ptát, a až když prohledala internet, promyslela všechny své nápady a opravdu si nevěděla rady, zeptala se mě. Většina šéfů totiž nejvíce ocení, když se mohou věnovat své práci a když přijdete s nabídkou vlastního řešení: „Napadlo mě udělat tohle tak nebo tak…“ Pak nadřízený vidí, že jste nad problémem skutečně přemýšlela nebo přemýšlel, a ocení vaše úsilí. Být proaktivní má více významů:

Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a v roce 2024 vznikl další její projekt Marketingový svět, agentura 10 freelancerů, kteří umějí dýchat za vaše firmy.