Šablona pro Zhodnocení roku 2023 - Jaký jsem měl/a rok?

Skvělá asistentka. Aktivní a samostatná

V minulém čísle jsme přinesli 1. díl seriálu Jak si vychovat skvělou asistentku. Psali jsme o důvěře a vyjasnění očekávání šéfa s jeho pravou rukou.

V tomto dílu řešíme, jak skvělé asistentky (ale i asistenti) mohou šéfům (šéfkám) usnadnit život.

Jak uspět? Když za šéfy děláte to, co nemusí dělat oni.

Nečekejte, až vám šéf zadá práci, a buďte proaktivní. To znamená, najděte si ji sama (sám). Reagujte dopředu, preventivně, ještě předtím, než za vámi šéf přijde. Buďte samostatná či samostatný! Jste povahou člověk, který si raději informaci najde sám, nebo se raději zeptáte, protože je to často pohodlnější a rychlejší?

Svojí asistentce jsem zakázala se ptát, a až když prohledala internet, promyslela všechny své nápady a opravdu si nevěděla rady, zeptala se mě. Většina šéfů totiž nejvíce ocení, když se mohou věnovat své práci a když přijdete s nabídkou vlastního řešení: „Napadlo mě udělat tohle tak nebo tak…“ Pak nadřízený vidí, že jste nad problémem skutečně přemýšlela nebo přemýšlel, a ocení vaše úsilí. Být proaktivní má více významů:

Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a od roku 2019 je součástí S ÚSMĚVEM s.r.o., který od ledna 2022 řídí jako Marketingová ředitelka. Vystudovala obor Hotelnictví a turismus a následně získala v roce 2006 bakalářský titul v oboru Podnikání a Administrativa na ČZU v Praze. V roce 2020 vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky. Má bohaté zkušenosti z oblasti hotelnictví a gastronomie a manažerského rozvoje. Působila jako Office manažerka ve společnostech zaměřených na oblasti financí a obchodu. V roce 2014 jsem nastoupila do společnosti NeuroLeadership Group (NLG) na pozici Operations manager, kde zodpovídala za Operativu (Back office, HR, marketing a obchod) a Finance. Prošla tehdy koučovacími kurzy společnosti NLG a aktivně koučuje. V roce 2016 odešla z NLG a založila si své podnikání. Její specializací jsou asistentky. Jejich nábor do společnosti a následné zaučení. A hromadné kurzy pro asistentky, jak být nenahraditelná. V Marketingu s úsměvem pomáhá klientům s online marketingem a rozjezdem podnikání. Věří, že v Obsahovém marketingu je obrovská síla. Má tým 10 odborníků, SEO specialistku, manažerku sociální sítí, Analytičku, Copywriterku, Webmastera atd., kteří dělají svou práci srdcem a umějí si nazout klientovi boty.