Šablona pro Zhodnocení roku 2023 - Jaký jsem měl/a rok?

„Vždy jsem lidem z onlinu záviděla, že mohou práci dělat odkudkoliv,“ přiznává Kristýna Stoklásková

16.5. 2021Lucie Maxová461x

Jsem multifunkční a rychle se učím. Rozhovor s Martinou Richterovou, pro marketaci.online

Mohla byste se podělit o takový malý průřez vaší kariérou

Je mi 37. Mám vystudovanou střední hotelovou školu, takže moje kariéra začínala na pozici servírka, ze které jsem se ve 25 letech vypracovala na provozní. Pak jsem si usmyslela, že chci pryč z gastronomie a lákala mě personalistika. Moje bakalářská práce tehdy byla o výběru zaměstnanců a nábor mě po vysoké škole opravdu zajímal. Pamatuji si, že jsem v tom roce prošla snad dvaceti pohovory, nikam mě nevzali. Tak jsem začala dělat asistentku. Tato práce mě ohromně naplňovala. Jsem multifunkční a rychle se učím. Postupně jsem vyrostla v Operations manažerku, plus jsem prošla několika kurzy koučinku. Když jsem pak v této firmě po pěti letech končila, věděla jsem, že chci zůstat v oboru osobního rozvoje a že mě zajímají asistentky. Cítila jsem, že jsou nedoceněné a mně šlo vždy perfektně lobovat za ostatní. Více než za sebe. Tak jsem začala podnikat. V oboru, na který mě po vysoké škole nikdo nechtěl přijmout. Postavila jsem si web, naučila se pracovat se sociálními sítěmi a začala ve velkém networkovat a šířit své jméno. Po třech letech podnikání ke mně přišla nabídka od Webu s úsměvem: „Kristy, máte postavený web na Miowebu, chtěla byste stavět weby i pro ostatní?“ Pro mě toto byla nabídka snů, která se po roce spolupráce rozrostla ještě o roli projektové manažerky v Marketingu s úsměvem (sesterské společnosti Webu s úsměvem).

Plním si sen. Rozpůlila jsem svoje podnikání. Mám jistotu, že když jeden obor chvilku nepoběží, poběží ten druhý. Vím, že dělám, to co umím a co mě nesmírně naplňuje.

Proč jste si zvolila tento obor, co vás na tom nejvíce lákalo?

Vždy jsem lidem z IT a z onlinu záviděla, že mohou práci dělat odkudkoliv. Já jsem tento obor cíleně nevyhledávala, on si našel v červenci 2019 mě. Od začátku mě ale lákala ta kombinace, že pomohu někomu postavit si online vizitku (web), a k tomu mu pomohu s cestou zákazníka tak, aby získal klienty (marketing). Líbí se mi, že to máme vše pod jednou střechou a klient ví, že komunikuje s jednou osobou, která mu pomáhá s webem, marketingem a online obchodem.