Kurz Nenahraditelná asistentka 25. 04. 2024

Práce je přece vždy o lidech, říká Asistentka roku 2019 Aneta Bernatská

3.9. 2020Lucie Maxová552x

Aneta Bernatská se v prestižní soutěži Asistentka roku 2019 umístila na prvním místě. Proč mají podle ní takové soutěže smysl, které předpoklady by měla zájemkyně o práci asistentky splňovat a co konkrétně ji na práci asistentky ředitele krajského úřadu tak baví?

Administrativní nadšenec

Co pro vás znamená ocenění v soutěži Asistentka roku 2019 a v čem vidíte největší přínos této soutěže?

Soutěžní typ rozhodně nejsem a ani jsem nikdy nic nevyhrála, o to víc si úspěchu v soutěži AR 2019 vážím. Uvědomila jsem si, že když překonám situace, ve kterých se necítím komfortně, a jednoduše „jdu s kůží na trh“, může to přinést své ovoce. Cítím, že jsem se v mnohém posunula a zároveň jsem si lépe uvědomila, kde mám své rezervy. Přínos soutěže jako takové vnímám v její vlastní myšlence, a to rozvíjet nás administrativní nadšence. Paní Kristýna Stoklásková je (společně se svým týmem) skvělá. Oceňuji, že se do realizace takové akce pustila. O této soutěži by se mělo vědět v každé kanceláři.

Od svých 21 let pracujete v administrativě. Proč jste si vybrala právě tento obor?

Po zkušenosti s předchozím zaměstnavatelem jsem chtěla větší jistotu. Krajský úřad se mi zdál jako velmi dobrá volba. A taky byla. Administrativa mě bavila, možnost komunikovat s okolím ještě víc, a když jsem mohla zorganizovat akci, byla jsem jako ryba ve vodě. Pracovní pozice mi skvěle sedla, stejně jako kolegové, kteří na odboru byli.