Šablona pro Zhodnocení roku 2023 - Jaký jsem měl/a rok?

2. místo – Asistentka roku 2019

Rozhovor s Alenou Hájkovou

výkonnou asistentkou společnosti M&M reality, pobočky Plzeň 4. se umístila na 2. místě v soutěži Asistent/ka roku 2019 ČR, která se slavnostně vyhlašovala 27. června 2020.

Co pro ni soutěž znamenala a co znamenala pro jejího šéfa/šéfku? Co je nejlepší na práci asistentky? Vše se dozvíte, když budete číst dále.

Jak dlouho ve vaší kariéře již působíte na pozicích asistentky?

Celkem na pozici asistentky působím 10 let

Jak dlouho pracujete pro současného šéfa? Je to vaše nejdelší spolupráce?

Pro Pavlínu Lavičkovou pracuji dva a půl roku, předtím jsem pracovala 7 let na jako asistentka ve firmě zabývající se prodejem kardiostimulačních přístrojů.

Co je podle vás hlavní pro to, aby to mezi šéfem a jeho asistentkou klapalo?

Nejdůležitější je pro mě důvěra, vzájemný respekt a také to, že jsme skvělé parťačky a vzájemně se doplňujeme.

Co je podle vás nejlepší a co naopak nejhorší na práci asistentky?

Díky tomu, že pracuji ve společnosti zabývající se prodejem nemovitostí, je moje náplň práce hodně různorodá a mám tak šanci se učit stále novým věcem, to je to co mne baví nejvíce a také miluji tu svoji „bláznivou“ partu, se kterou pracuji 🙂

Co vás motivovalo k přihlášení do soutěže Asistent/ka roku ČR 2019?

S nápadem přihlásit mě do soutěže přišla moje kamarádka a kolegyně Maruška Slivoňová, která to celé s mojí vedoucí i zbytkem kolegů spunktovala. Při jedné poradě jsem tak přihlášení do soutěže dostala jako nečekaný dárek.

Měla jste z něčeho před přihlášením do soutěže obavy?

Měla jsem trému úplně ze všeho, ale nejvíc jsem se bála, že zklamu ty, kteří mi tolik věřili a celou dobu podporovali (rodinu, přátele, kolegy)

Jak soutěž probíhala, přibližte nám podmínky účasti a soutěžní disciplíny…

Po registraci začal slet skvělých událostí. Zaslání životopisu, vyplnění formuláře, sbírání hlasů na FB a poté ty více aktivní: uspořádání benefiční akce, u které jsem se všichni vyřádili, moc příjemný skype rozhovor se zakladatelkou soutěže Kristýnkou a nakonec hlavní testovací den, díky kterému jsem poznala super holky, se kterými doufám budeme v kontaktu i nadále.

Vybavíte si, v jak velké konkurenci jste se stala „Asistentkou roku/viceasistentkou roku/na třetím místě“ (umístění na 1./2./3. místě soutěže)?

Na začátku soutěže se nás účastnilo 13 soutěřících, do testovacího dne se nás dostalo 5

Proč si myslíte, že jste zrovna vy vyhrála 2. místo?

Do teď jsem v šoku, že jsem se na tak krásném místě umístila, věřím, že mi k tomu pomohlo to, že jsem i přes velikou nervozitu jsem do soutěže dala vše, co jsem mohla a byla sama sebou.

Co na vaši výhru říkala vaše šéfka?

Hned po vyhlášení mi přišla SMS s gratulací, pak gratulace po telefonu a samozřejmě i osobně 🙂 Pavlínka to také nasdílela na skupinu kolegů z Plzeňského kraje a FB, takže během chvilky o tom věděl každý 🙂

Co byste poradila asistentkám, které váhají s přihlášením do soutěže Asistentka roku v České republice?

Ať zahodí obavy, které měla asi každá z nás a rozhodně jdou do toho, je to neskutečný zážitek, spousta nových zkušeností a příval nové energie.

Proč by měly české asistentky zkusit štěstí v soutěži?

Nezáleží na tom, zda se umístí nebo ne, jde o to, si těmi zkušenostmi projít. Mně osobně to přidalo sebevědomí, zjistila jsem, že když člověk dokáže vystoupit z komfortní zóny, tak kolikrát dokáže i to, o čem dříve pochyboval. Poznají spousty úžasných lidí a třeba přijdou na to, že mají mnohem větší možnosti, než si myslí. Podle mě se ani všechny ty pocity, které člověk během soutěže zažije nedají popsat a byla by škoda o ně přijít a navíc se, tak otevřou nové možnosti.

Soutěží se v ČR snažíme vybudovat prestiž pozici asistentky. Jak je vnímána asistentská pozice v ČR podle vás?

Myslím si, že je asistentka brána jako „holka pro všechno“, mnoho lidí si neuvědomuje, že ony jsou tím srdcem a podporou firmy a že by bez nich byli nahraní.

Zajímalo by nás, zda vidíte v práci asistentky dlouhodobou perspektivu a možnost růstu. Kde vlastně můžete být za 10 let? A kde vlastně chcete být?

Ano, práci asistentky beru jako poslání, každý z nás má možnost růstu a záleží jen na nás jak toho využijeme. Můžeme se dál vzdělávat a prohlubovat tak znalosti v oblasti, kterou se zabýváme nebo která nás zajímá a posouvat tak hranice. Kde můžu být za 10 let? Ráda bych jednou školila další nové asistentky, předala jim své zkušenosti a byla ještě větší oporou své vedoucí, než jsem teď.

 Na závěr nám zkuste říct 3 věci, které by měla mít každá opravdu skvělá asistentka?

Tvrdím, že pravá asistentka se narodí, takže by svou práci měla dělat srdcem, být ochotná a hlavně trpělivá 🙂

Děkuji za rozhovor, Alča

Tagy:
Kristýna Stoklásková
Jak Kristýna s oblibou říká, její obor jsou asistentky a online svět. Od roku 2016 má svůj vlastní projekt Šéfův svět a od roku 2019 je součástí S ÚSMĚVEM s.r.o., který od ledna 2022 řídí jako Marketingová ředitelka. Vystudovala obor Hotelnictví a turismus a následně získala v roce 2006 bakalářský titul v oboru Podnikání a Administrativa na ČZU v Praze. V roce 2020 vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky. Má bohaté zkušenosti z oblasti hotelnictví a gastronomie a manažerského rozvoje. Působila jako Office manažerka ve společnostech zaměřených na oblasti financí a obchodu. V roce 2014 jsem nastoupila do společnosti NeuroLeadership Group (NLG) na pozici Operations manager, kde zodpovídala za Operativu (Back office, HR, marketing a obchod) a Finance. Prošla tehdy koučovacími kurzy společnosti NLG a aktivně koučuje. V roce 2016 odešla z NLG a založila si své podnikání. Její specializací jsou asistentky. Jejich nábor do společnosti a následné zaučení. A hromadné kurzy pro asistentky, jak být nenahraditelná. V Marketingu s úsměvem pomáhá klientům s online marketingem a rozjezdem podnikání. Věří, že v Obsahovém marketingu je obrovská síla. Má tým 10 odborníků, SEO specialistku, manažerku sociální sítí, Analytičku, Copywriterku, Webmastera atd., kteří dělají svou práci srdcem a umějí si nazout klientovi boty.