Rozhovor s Kristýnou Stokláskovou pro Ženy s.r.o.

Kristýna Stoklásková si splnila sen. Otevírá šéfům oči při náborech a dokazuje, že asistentky mají na víc, než na vaření kávy. Má práci, která ji baví a navíc pomáhá ostatním najít svůj dream job.

Kristýna od mala toužila být letuškou. Snila o tom, jak bude pečovat o cestující a zároveň procestuje celý svět. K lásce k letadlům ji přivedla babička, která na letišti pracovala. Později šla studovat hotelovou školu a pilovala jazyky. Plány stát se letuškou ji tak docela nevyšly, mimo jiné také proto, že dlouhé cesty v dopravních prostředcích dodnes nenese moc dobře. Nicméně dnes má svůj dream job a jak říká, neměnila by.
 

Pozice asistentek bývá často hodně podceňovaná. Mnoho lidí si myslí, že asistentkou může být vlastně každá žena ideálně bez zkušeností. Kristýna Stoklásková s tím má bohaté zkušenosti. Vyzkoušela si práci asistentky na vlastní kůži. Na začátku roku 2016 skončila ve stávající práci a rozhodovala se co dál. Přemýšlela, v čem je vlastně nejlepší a co jí jde. Odpověď byla nasnadě – jako pravá ruka. A protože měla zkušenosti z HR i z koučinku, svou pravou ruku 2 roky měla, sama jako pravá ruka působila, tak vznik Šéfova světa byl zcela spontánní.

„Co mě nejvíce „učarovalo“ a stále se to děje, jak je ta pozice úžasná, důležitá, a i přesto podceňovaná“

„Když se mě někdo zeptá, co vlastně dělám, s úsměvem jim odpovídám, že můj obor jsou asistentky. Vadí mi, že je ta pozice často hodně podceňovaná. Zaměstnavatelé někdy očekávají dovednosti superwoman za peníze, které tomu vůbec neodpovídají. A je to škoda. Baví mě zvyšovat prestiž pozice Asistentky a otevírat šéfům při náborech oči,“ popisuje Kristýna hlavní důvody, proč se vydala touto cestou, která se ukázala jako správná.

Moje projekty jsou můj život, baví mě tak moc, že se ze mě stal workoholik

Kristýna přiznává, že v současné době ji Šéfův svět a nyní také projekt Asistentka roku zaměstnávají natolik, že prakticky nedělá nic jiného. Ale nestěžuje si, naopak ji to velmi naplňuje a baví. Na otázku, co by ji bavilo dělat jiného, odpovídá jednoznačně: „Jediné, co vím je, že bych chtěla zůstat v oboru vzdělávání a osobního rozvoje.“

Jsem vlastním pánem a dělám si skoro vše sama

Jako živnostník pracuje sama na sebe, nemá žádnou pevnou pracovní dobu ani nikoho, kdo by řídil její práci. „Jako OSVČ si dělám 90 % věcí sama, tj. HR, kurzy, obchod. Nábory včetně vyhledávání slečen a jejich přímé oslovování také. Scházím se osobně se všemi uchazeči o zaměstnání, mohou to být i muži, ale převažují logicky ženy. Nejprve mě kontaktují emailem nebo telefonicky, pošlou životopis a já si s nimi domluvím schůzku. Přibližně dvě odpoledne v týdnu mám vyhrazené na pohovory,“ popisuje Kristýnu náplň své práce.

Kristýna je ovšem žena činu a výše uvedené je jen část její práce. „Dále dělám kurzy asi 2x do měsíce. Sama si tvořím webové stránky, což obnáší inzeráty sepsat a graficky zpracovat včetně příspěvků na sociální sítě. A aby toho nebylo málo, píši blog o asistentském oboru. Hodně času zaberou také networkingy a šíření Světa do světa,“ říká s úsměvem.

Našla jsem si svou asistentku, aby mě administrativa nezahltila úplně

Hledám asistentky tak dlouho, až jsem si uvědomila, že ji vlastně potřebuji také,“ směje se Kristýna. Našla si svou pravou ruku, aby mohla stíhat více práce. Ta jí také pomáhá realizovat nový projekt Asistent/ka roku. Mimochodem vyhlášení prvního ročníku se už blíží. „Kolem toho je ohromné množství práce. Už začínám chápat ostatní, když mi říkali, že jsem si možná vzala velké sousto. Ale já tím žiji, plním si sen, jde to samo.

Mít možnost dělat to, co vás baví, je v životě k nezaplacení. Ať už máte jakýkolliv sen, vždycky stojí za to jej zkusit zrealizovat. Máte vlastně jen dvě možnosti. Buď to vyjde, nebo ne. A jaký je ten váš milé ženy? Podělte se s námi v komentářích.